Nejčastěji kladené dotazy


Exekuce

Jak dlouho trvá promlčecí lhůta dluhu?

Promlčecí lhůta běží ode dne splatnosti a je následující:

  1. Vztah obchodněprávní = podnikatel – podnikatel, je 4 roky,
  2. Vztah občanskoprávní = podnikatel – zákazník, je 3 roky,
  3. Vztah veřejnoprávní = podnikatel – stát, je 10 let.

Co vám nesmí exekutor zabavit?

Pokud podnikáte a hrozí vám exekuce, případně už v ní dávno jste, jistě vás bude zajímat, co vám exekutor nesmí zabavit. Zákon, který o tomto pojednává zní v konkrétním znění takto: „Je-li povinný (dlužník) podnikatelem, nemůže se výkon rozhodnutí týkat těch věcí z jeho vlastnictví, které nezbytně nutně potřebuje k výkonu své podnikatelské činnosti; to neplatí, vázne-li na těchto věcech zástavní právo a jde-li o vymožení pohledávky oprávněného (věřitel, respektive ten, komu dlužíte), která je tímto zástavním právem zajištěna.“

Konkrétní příklad i více informací najdete na našem blogu v článku Exekutor nesmí podnikateli zabavit… víte, co všechno vám v rámci exekuce nesmí vzít?

Co je to SOLUS?

SOLUS je zkratkou pro Sdružení na Ochranu Leasingu a Úvěrů Spotřebitelům. Toto sdružení právnických osob aktivně udržuje aktuální registr dlužníků, do kterého pak mohou všichni členové SOLUS nahlížet.

O SOLUSu jsme se rozepsali i na našem blogu, pokud vás tedy zajímá víc, podívejte se na článek Co je to SOLUS?

Co dělat, když mi hrozí exekuce?

Doporučujeme jednat rychle, ať se z této nepříjemné situace dostanete co nejdříve. Můžete se obrátit právě na společnost NOVA leasing, která má s případy tohoto typu bohaté zkušenosti a v rámci hrozící exekuce pomohla opravdu velkému počtu podnikatelů, kteří ocenili právě spolehlivost a rychlost, kterým nebankovní řešení NOVA leasing disponuje. Na příběhy některých z nich se můžete podívat do sekce NOVA leasing zkušenosti.

Nečekejte až vám na dveře zaklepe exekutor. Řešte situaci hned!

Volejte na 270 001 990 nebo se nám ozvěte pomocí kontaktního formuláře, který najdete na webu NOVA leasing.

Jak řešíte probíhající exekuce?

Ozvěte se nám a my vám na osobní schůzce navrhneme to nejlepší finanční řešení, které nastavíme tak, aby vám plně vyhovovalo a byli jste schopni jej s naprostým klidem splácet. Díky získaným financím se dostanete z problémů a zachráníte nejen svůj majetek. Proto nečekejte a kontaktujte NOVA leasing ještě dnes.

Chci kontaktovat NOVA leasing a začít svou situaci okamžitě řešit.

Půjčíte mi, když mám zápis v registru?

Ano! Naším cílem je vám pomoct a najít vhodné řešení i v případě zápisu v některém z registrů.

Pojmy okolo exekuce. Víte co znamenají?

S exekucí se pojí spoustu různorodých pojmů o jejichž významu častokrát nemáme ani tušení. Proto jsme pro vás na našem blogu připravili mini slovník, kde vám ty nejčastější pojmy jednoduše vysvětlíme.