Nejčastěji kladené dotazy


Řešení NOVA leasing

Jaké jsou výhody zpětného leasingu pro podnikatele?

Finanční řešení na bázi zpětného leasingu přináší několik zásadních výhod. Jednoduchým způsobem můžete oproti svému majetku získat potřebné finance, důležité však je, že se svého majetku nezbavujete. Každá společnost však nabízí různorodé možnosti. Naše financování je však postavené na tom, že pro své klienty hledáme to nejlepší řešení tak, aby pro klienta bylo reálné a mohl ho bez problémů splácet.

Hlavní výhody finančního řešení od NOVA leasing:

  • Bezúčelovost. Je čistě jen na vás, na co získané finance použijete!
  • Individuální přístup. Každý klient má rozlišné potřeby a možnosti, proto ke každému přistupujeme zcela individiuálně.
  • Rychlost. Pokud jde vše tak, jak má, máte peníze na svém účtu do 48 hodin.
  • Komplexnost. Nenabízíme jen půjčku. Naše produkty jsou finančním řešením, jelikož je pro nás důležité, abychom svým klientům poskytli komplexní nabídku služeb.
  • Poradenství. Naši specialisté s vámi proberou nejen stávající situaci ve vaší firmě, ale poradí vám, jak se v rámci fungování firmy zachovat i v budoucnosti.
  • Jednoduché řešení bez složitého papírování. Zbytečná byrokracie je ztráta času, proto je proces řešení velmi jednoduchý a rychlý.
  • Nenahlížíme do registrů. Máte záznam v registru? U nás to není překážkou.
  • Přizpůsobíme se vám. Je vaše podnikání ovlivněno sezónností? Sjednáme vám individiuální řešení splátkového kalendáře.
  • Dostupné a jednoduché řešení. Pomůžeme vám, když se banka obrací zády.

Co je to zpětný leasing?

Zpětný leasing je postaven na principu poskytnutí financí oproti majetku, u kterého je jedno, zda se jedná o majetek zcela nový nebo běžně používaný.

Svého majetku se však nijak nevzdáváte, nadále vám zůstává k dispozici a vy jej běžně používáte. Jedná se tedy o rychlou, jednoduchou a především bezpečnou nebankovní půjčku.

O zpětném leasingu si také můžete přečíst v našem článku Co je to zpětný leasing.

Za jak dlouho můžu mít peníze na účtu?

Čas připsání peněz na účet je vždy mnohonásobně rychlejší než u běžné bankovní půjčky. Finanční řešení od NOVA leasing je schopno zařídit celý proces do 48 hodin.

Čím vším mohu ručit?

Záleží na tom, na jakou společnost se obrátíte. Některé se zaměřují vyloženě na nemovitosti, osobní automobily atd. Pak jsou tu však společnosti, které vám finanční řešení poskytnou na základě jakéhokoliv movitého majetku. Ručit tak můžete například výrobními stroji, zařízením firmy, vybavením, nářadím, dopravní technikou… jednoduše čímkoliv.

Vysvětlení, co je to movitý majetek najdete také v našem článku, kde se tématu věnujeme podrobněji. Podívejte se na náš NOVA leasing blog!

Co je to movitý majetek?

Pod movitým majetkem si můžete představit všechny věci hmotné, které si nadneseně můžete vzít a odnést. Movitý majetek však ještě dělíme na hmotný a nehmotný. Do toho hmotného patří například automobil, mobilní telefon, kancelářské vybavení. Za nehmotný pak považujeme například software vašeho počítače.

Movitému majetku se věnuje i článek na našem NOVA leasing blogu. Přečíst si ho můžete tady. O hmotném majetku jsme se pak rozepsali v článku Co je hmotný majetek a co všechno pod něj spadá.

Co je to nemovitý majetek?

U movitého majetku jsme si řekli, že se jedná o věci, které mohu vzít a odnést. U nemovitého majetku je to přesně naopak. Velmi zjednodušeně můžete tedy říct, že nemovitý majetek je ten, který nemůžeme přemístit. Mezi nemovité tedy patří pozemky a věcná práva s nimi spojená, podzemní stavby se samostatným účelovým řízením (např. metro) a samozřejmě nesmíme opomenout jakoukoliv stavbu, která je spojená se zemí a stojí na pevném základě, dále pak bytové i nebytové prostory.

Všechny ostatní věci patří mezi movitý majetek.

Funguje zpětný leasing i v zahraničí?

Ano! A velmi dobře. K nám se totiž tento trend způsobu financování dostal poměrně pozdě. V angličtině hledejte zpětný leasing jako leaseback, případně také jako sale and leaseback. Uvidíte, že najdete spoustu zajímavostí i zahraničních společností, které se zpětnému leasingu věnují desítky let. Mezi zajímavou historickou událost spjatou se zpětným leasingem můžeme považovat například situaci, kdy před válkou o Falklandy, v roce 1982, navrhla Velká Británie Argentině zpětný leasing na Faklandské ostrovy s dobou trvání 99 let.

Pro koho je zpětný leasing určen?

Zpětný leasing je určen primárně pro podnikatele, kteří mohou ručit movitými věcmi v rámci svého majetku.

Na co všechno můžu chtít peníze?

Například finanční řešení NOVA leasing můžete využít opravdu na cokoliv. Všestrannost je tedy nespornou výhodou tohoto způsobu financování. Získané finance můžete využít například na rozvoj svého podnikání, překlenutí obtížného období, splacení závazků, překonání krize z hrozící exekuce atd… jednoduše použijete peníze tam, kde je nejvíce potřeba.

Mohu ručit například i starším obráběcím stojem, stavební a dopravní technikou?

Samozřejmě, že můžete. NOVA leasing si vždy v rychlosti ověřuje současnou hodnotu strojů a vybavení. Nemáte se tedy čeho bát, jelikož právě obráběcí stroje, stavební i dopravní technika si udržují vysokou hodnotu řadu let.

Je řešení od NOVA leasing účelové nebo mohu prostředky použít na cokoliv?

Řešení NOVA leasing je bezúčelové. Je tedy jen a jen na vás, na co získané finance použijete. Ať už to bude splacení exekuce, rozvoj podnikáni či cokoliv jiného.

Mám záznam v registrech – vadí to?

Záznam v registru nevadí. Nesoudíme vás, snažíme se pomoct.

O jednotlivých registrech jsme rozepsali i v našich článcích:

Je získání zpětného leasingu složité?

Není. Jako podnikatel můžete mít peníze na účtu už do 48 hodin. Celý proces získání finančního řešení je tedy opravdu rychlý a jednoduchý.