NOVA leasing – zkušenosti

Petr Martinec - ORTO SHOES s.r.o.

Výroba obuvi

Jednatel, ředitel spol.

Rychlost a operativnost, s jakou nám NOVA leasing poskytla financování, nám umožňuje s optimismem hledět do budoucna.

Problém:

Oblast obuvi je sama o sobě, díky asijské konkurenci, dost složitá. Jako výrobce pracovní bezpečnostní a zdravotní obuvi musí naše společnost jít neustále kupředu. Potřebovali jsme finanční prostředky na rozjetí nového projektu výroby obuvi, který by zajistil dlouhodobý rozvoj společnosti. Protože jsme potřebovali peníze rychle, abychom nepřišli o aktuální podmínky a banka nám nebyla schopna vyjít vstříc, obrátili jsme se na NOVA leasing.

Řešení:

NOVA leasing nám navrhnula řešení financování s tím, že se jednalo o řešení rychlé a efektivní. Reagovali okamžitě a finanční prostředky jsme měli na účtu během několika dní. Jejich přístup byl vysoce profesionální a korektní, takže jsme se k využívání služeb NOVA leasing již poněkolikáté s důvěrou vrátili.

Milan Ladislav - FENSTRA PLAST spol. s.r.o.

Výroba oken, dveří z plastů

Jednatel spol.

Díky NOVA leasing a jejímu financování naše firma dnes jede dál. Na rozdíl od některých jiných firem ve stavebnictví.

Problém:

Kvůli krizi ve stavebnictví a skokovému poklesu obratu se naše firma dostala do tísně. Dobří zaměstnanci se těžko hledají, takže jsme nepropouštěli, museli jsme živit sklad a tak náklady, na rozdíl od příjmů neklesaly. Vznikl nám tak velmi vážný problém – nedostatek peněz na provoz společnosti.

Řešení:

Na základě letáku jsme se obrátili na NOVA leasing. Byli jsme mile překvapeni, že druhý den po telefonátu následovala schůzka, kde se nás ujal ekonomicky vzdělaný obchodník, který pro nás připravil koncept řešení, podepsal s námi kontrakt a během tří dnů nám na účet přišly peníze.

JUDr. Milan Mikula - BUDEST, s.r.o.

výroba přesných strojírenských výrobků a zámečnická kovovýroba

Jednatel spol.

Když bylo firmě nejhůře, našli jsme partnera, který nám pomohl firmu ozdravit a nastartovat pozitivní vývoj.

Problém:

Převzali jsme společnost, která měla zajímavý předmět činnosti. Bývalý majitel však nemovitosti společnosti zatížil bankovním úvěrem, který nebyl dlouhodobě splácen. Celý problém dospěl až do situace, kdy firma mohla o nemovitosti přijít. Potřebovali jsme extrémně rychle finanční hotovost v řádu miliónů korun a nikdo nám ji nebyl ochoten poskytnout.

Řešení:

Obrátili jsme se na NOVA leasing, která reagovala okamžitě. Poskytnula nám rychle celou hotovost a to bez zbytečného administrování a složitých procedur. Od doby prvního kontaktu se náš vztah postupně vyvinul k obapolné spokojenosti a financování NOVA leasing dnes opakovaně využíváme.

Jiří Povolný - Horská chata spol. s.r.o.

Zemědělská výroba

Jednatel spol.

Dlouhodobí finanční partneři se k nám obrátili zády a ti, které jsme poznali až na první schůzce, nám pomohli tak, že po stagnaci dnes již opět rozvíjíme své podnikání.

Problém:

V dobré víře jsme poskytli z provozních zdrojů finanční půjčku blízké osobě a o peníze jsme přišli. Neměli jsme tedy ze dne na den dostatek peněz na provoz. Naše firma se zabývá ekologickým zemědělstvím a musí plnit mnoho parametrů, takže se jednalo o více než vážný problém.

Řešení:

Na internetu jsme našli NOVA leasing a zkusili jim zavolat. Během dvou dnů, po jednom telefonátu a jedné příjemné schůzce, jsme měli vše vyřízeno a následující den jsme měli peníze na účtu. Velmi důležitý pro nás byl i příjemný pocit z kontaktu s NOVA leasing, kdy již na první schůzce jsme měli pocit, jako bychom se znali léta a mohli si důvěřovat.